Nasza historia

Nasza historia

Tworzymy marzenia na przyszłość.
Z powodzeniem je realizujemy.

Wiesz, że znalazłeś swoje marzenie. Gdy masz ochotę osiągnąć cel, masz odwagę go realizować, masz odwagę pokonywać wszelkie przeszkody na swojej drodze i czujesz się niezwyciężony, gdy w końcu go realizujesz. Nie przestawaj marzyć, nadążaj i spraw, aby się opłaciło.
 • 1999
  damian_radio
  Założenie firmy DATECH
  Początki DATECH SiSK. Firma została założona przez - świeżo upieczonego inżyniera - absolwenta informatyki Wyższej Szkoły Technicznej w Głogowie - Damiana Poźniaka. Początkowo firma świadczyła usługi informatyczne na potrzeby pierwszej rozgłośni radiowej w Głogowie - Katolickiego Radia Głogów. W krótkim czasie informatyczną obsługą objęte zostały także rozgłośnie wchodzące w skład Radia PLUS w Zielonej Górze oraz w Gorzowie.
 • 2002
  datech_2002
  Otwarcie sklepu i serwisu IT w Głogowie
  W 2002 roku "wyszliśmy do ludzi". Przy Alei Wolności 6 w Głogowie, uruchomiliśmy salon sprzedaży i serwisu IT dla klientów detalicznych oraz firm zewnętrznych. Trochę rodzinnie, trochę ze znajomymi stworzyliśmy ambitny zespół gotowy na informatyczne wyzwania.
 • 2004
  datech_2004_1
  Zostajemy operatorem telekomunikacyjnym
  Oficjalnie zostajemy zarejestrowani w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji jako operator świadczący usługi bezprzewodowego dostępu do internetu. Początkowo oferowane przez nas zawrotne na tamten czas prędkości dostępu do internetu 128kbit/sek, powodują dynamiczny wzrost zapotrzebowania na nasze usługi :).
 • 2008
  datech_2008
  Złote czasy
  Firma szybko rośnie, otrzymujemy ciekawe zlecenia i zatrudniamy już kilkanaście osób, Oprócz pracy, potrafimy również dobrze się bawić.
 • 2009
  Zmiana siedziby firmy
  Dotychczasowa siedziba przy Alei Wolności staje się zbyt mała na nasze potrzeby. Przenosimy się do kilkukrotnie większego lokalu na ulicy Słodowej. Jesteśmy tu do dziś.
 • 2021
  Budujemy własną sieć światłowodową
  Rozszerzamy zakres operatorstwa internetowego o własną infrastrukturę światłowodową. Podłączamy pierwsze bloki do naszej sieci.