www.kolegiata.com.pl

Z roku na rok  zmieniają się trendy, techniki i mechanizmy tworzenia stron internetowych oraz programowania. Wraz z nimi powstają nowe możliwości dotarcia z informacjami, oraz wchodzenia w interakcję z odbiorcami.

To już trzecia nasza realizacja witryny www.kolegiata.com.pl dla głogowskiej Kolegiaty, na przestrzeni 20 lat.
Została ona stworzona w oparciu o najpopularniejszy system do tworzenia treści internetowych – WordPress. Strona jest w pełni responsywna, co oznacza że dopasowuje się do ekranu urządzenia na którym jest wyświetlana. Od telefonu komórkowego, poprzez tablet, a kończąc na ekranie monitora PC, prezentuje się równie czytelnie, bez konieczności skalowania ekranu.

Strona została zabezpieczona certyfikatem SSL, co powoduje że wszelka transmisja pomiędzy witryną internetową a użytkownikiem przeglądającym ją, lub np. przekazującym  dane osobowe w formularzu, jest w pełni szyfrowana i bezpieczna.

Oprócz treści historycznych o kolegiacie, można na stronie odnaleźć także bieżące informacje z życia parafii, galerie zdjęć, na bieżąco aktualizowany kalendarz planowanych i stałych wydarzeń z życia kolegiaty. Odwiedzający mogą również wesprzeć odbudowę Kolegiaty, dzięki zakupowi on-line cegiełki, a płatność można dokonać zarówno poprzez przelew on-line, jak i przy pomocy karty kredytowej.

Na witrynie został także zaimplementowany mechanizm, umożliwiający podgląd “na żywo” Kolegiaty od środka, dzięki temu osoby, które osobiście nie mogą odwiedzić najstarszej świątyni kolegiackiej na Śląsku, mogą uczestniczyć w odbywających się w niej mszach on-line.

Dzięki uniwersalności, elastyczności oraz prostocie obsługi mechanizmu, w oparciu o który strona została stworzona, będzie ona stale aktualizowana oraz rozbudowywana o nowe funkcjonalności i inne atrakcyjne formy dotarcia do parafian i gości.