Blog

BLIK na kasach Novitus!

KASY FISKALNE

BLIK na kasach Novitus!

Nowe rozwiązanie kierowane jest do właścicieli firm, którzy nie posiadają terminali płatniczych, ale chcą spełnić ustawowy obowiązek akceptacji płatności bezgotówkowych

Przedstawiciele władz trzech firm: Polski Standard Płatności (operator Blika), Comp (właściciel producentów urządzeń fiskalnych Elzab i Novitus) oraz Paytel (operator terminali płatniczych) ogłosili dzisiaj wprowadzenie na rynek nowego, wspólnego rozwiązania. Mowa o kasie fiskalnej, która umożliwiać będzie przyjmowanie płatności bezgotówkowych za pomocą systemu Blik. Dariusz Mazurkiewicz, Jarosław Wilk oraz Bartosz Berestecki poinformowali o nawiązaniu współpracy podczas odbywającego się w Warszawie kongresu organizowanego przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Nowe rozwiązanie kierowane będzie w szczególności do właścicieli małych firm, którzy nie posiadają jeszcze terminali płatniczych, a chcą spełnić obowiązujące od początku tego roku nowe przepisy. Chodzi o wymóg akceptacji płatności bezgotówkowych przez wszystkich przedsiębiorców posiadających kasy fiskalne. Dotąd najłatwiej ten obowiązek można było spełnić instalując terminal płatniczy. Teraz można to zrobić także za pośrednictwem kasy fiskalnej – ustawa nie wymaga bowiem akceptacji kart, tylko ogólnie płatności elektronicznych.

Jednym z celów firmy NOVITUS na najbliższe lata jest wykorzystanie trendu transformacji kasy fiskalnej do urządzenia wielofunkcyjnego, zwłaszcza w zakresie nowoczesnych płatności, takich jak np. BLIK lub płatności kartami płatniczymi w aplikacji – to się właśnie dzieje.

Niebawem rozwiązanie to będzie dostępne także dla naszych klientów, którzy już zakupili u nas kasę firmy NOVITUS.