Blog

Sieć MESH w domu

INTERNET

Sieć MESH w domu

Czym jest sieć Mesh?

Technologia sieci kratowych (Mesh) stosowana jest już od dłuższego czasu, głównie w jednostkach wojskowych, w szpitalach i w zastosowaniach komercyjnych na wielką skalę. Sieć kratowa jest bezprzewodowym systemem dystrybucji. Oznacza to, że wszystkie jednostki sieci Mesh mogą współpracować, uczestnicząc w dystrybucji danych w sieci. Główną zaletą Mesh jest eliminacja martwych stref Wi-Fi w całym domu.

Dzięki technologii Mesh możemy wykorzystywać w domu wiele punktów dostępowych, które wspólnie zwiększają zasięg Wi-Fi. Dość niespotykaną zaletą Mesh jest nadawanie tylko jednego SSID na sieć, co gwarantuje płynny roaming na całym obszarze objętym Wi-Fi.

Do czego potrzebujemy sieci Wi-Fi Mesh?

Wraz z ogromnym wzrostem popularności urządzeń smart home i niezliczonych serwisów oferujących transmisję strumieniową mediów (HBO Max, DISNEY+, Netflix czy Spotify), zasięg Wi-Fi w całym domu stał się koniecznością. Wiele z najnowocześniejszych routerów bezprzewodowych może zapewnić silny zasięg w większości pomieszczeń domów średniej wielkości. Jednakże większe domy i mieszkania z grubymi ścianami, wieloma piętrami, metalowymi konstrukcjami czy innymi przeszkodami strukturalnymi mogą wymagać pracy dodatkowych urządzeń, które dostarczą Wi-Fi wszędzie tam, gdzie nie dociera router.

Główne zalety tego rozwiązania

Autokonfiguracja – Każde urządzenie Mesh działa jako niezależny BBS (Basic Service Set). Urządzenia nie mają z góry przydzielonych ról, przez co można bez trudu wdrożyć sieć i dostosować ją do swoich potrzeb.

Autozarządzanie – Funkcje automatycznego wykrywania spadku wydajności i dynamicznego sterowania pasmem umożliwiają optymalizację pracy urządzeń.

Auronaprawa – Jeżeli jeden z punktów dostępowych napotka problem, system automatycznie przekieruje dane do innych urządzeń sieci Mesh, bez utraty połączenia.

Adaptywna technologia routingu – Technologia TP-Link Mesh dynamicznie wybiera najlepszą trasę oraz pasmo dla danych, bazując na wyliczeniach RSSI, liczby przeskoków, prędkości pasma i przepustowości.

Co przyniesie przyszłość?

Płynna i inteligentna sieć – System Wi-Fi Mesh nie tylko zmienił postrzeganie łączności Wi-Fi, ale również zapewnił użytkownikom zupełnie nowy poziom KONTROLI nad urządzeniami w inteligentnej sieci.
Zintegrowana platforma – Priorytetem jest utworzenie jednej zintegrowanej platformy do CENTRALNEGO ZARZĄDZANIA i zwiększenia bezpieczeństwa sieci.